image1

Strict Standards: Non-static method JApplicationSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /www/wwwroot/tomaarhidjakon.ffst.hr/templates/coverlineblue/index.php on line 149

Strict Standards: Non-static method JApplicationCms::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /www/wwwroot/tomaarhidjakon.ffst.hr/libraries/cms/application/site.php on line 272

 Nastanak, uporaba i simbolika najstarijih hrvatskih zemaljskih grbova

Ovoga četvrtka, 7. lipnja 2018. godine, u organizaciji naše Udruge i splitskog ogranka Hrvatskog plemićkog zbora, održano je predavanje pod nazivom Nastanak i simbolika najstarijih hrvatskih zemaljskih grbova.

Nakon uvodne riječi predsjednika naše Udruge Blaža Ševe, predsjednik splitskog ogranka Hrvatskog plemićkog zbora Nikša Kuščić predstavio je djelovanje svojeg udruženja. Potom je predavanje o grbovima održao kolega Mate Božić čime je predstavio svoju studiju napisanu u koautorstvu s prof. dr. sc. Stjepanom Ćosićem objavljenu u kulturnom magazinu Gordogan (br. 35-36) pod nazivom Nastanak hrvatskih grbova: Podrijetlo, povijest i simbolika od 13. do 16. stoljeća te najavio izlazak monografije o hrvatskim grbovima do kraja 16. stoljeća.

autorica: Anamarija Bašić

 

foto: Udruga studenata povijesti "Toma Arhiđakon"

Na stranicama Hrvatskog grboslovnog i zastavoslovnog društva: 

http://hgzd.hr/2175/

© 2024.  Udruga studenata povijesti "Toma Arhiđakon" - ISHA Split. Sva prava pridržana.                  Webmaster: Martina Bašić, mag.ing.comp.